| |
MTB – 3. klasse og op:
Vi bor i fantastiske omgivelser, hvor skoven er vores nærmeste nabo. Gennem de sidste 2 år har nogle hjælpsomme fædre stået i spidsen for MTB for børn. Der øves teknik i skoven, og du udfordres af de snoede skovstier rundt i Dejbjerg Plantage.
MTB er for dem, der holder af en god cykeltur i skoven. Vi vil udfordre skovens stigninger, nedkørsler og udfordre os på balancen. Holdet kræver ingen erfaring, blot godt humør:-)
Derudover er forældre og mindre søskende meget velkomne til at køre med, hvis blot de deltagende forældre hjælper med at puste på skrammen, hvis det bliver nødvendigt – også ved andres børn.
Husk egen cykel, drikkedunk og hjelm.
Sted: Holdet mødes ved Dejbjerglund Efterskoles P-plads, med mindre andet bliver aftalt. (opstart tirsdag d. 18.4.23) |
|
| | |
|
|
|